Jak zdobyć sponsora?

1.pierwszy podpunkt jest oczywisty, trzeba dobrze jeździć, należy wybijać się w swoim roczniku lub otoczeniu.

2. posiadać zasięgi na mediach społecznościowych takie jak Instagram, tik tok, Facebook, YouTube itp (im większe zasięgi tym wiadomo lepiej)

3. odpowiedni wizerunek i kontent na profilach (żadnych postów z imprez, z używkami, żadnych obraźliwych treści. Największe firmy które posiadają duże budżety na marketing + dbają o wizerunek marki nie będą zainteresowani reklamowaniem swojej marki u PATUSA)

4. trzeba posiadać materiały którymi można się pochwalić przed potencjalnym sponsorem. np. Edity, zdjęcia, wykresy opisujące zasięgi i regularność wrzucania postów, wyniki z zawodów, plan rozwoju na rok lub na 5 lat

 

Gdy posiadamy wszystkie w wyżej wymienionych podpunktów mamy do wyboru dwa scenariusze

scenariusz SREBRO

wchodzę na stronę sponsora który mnie interesuje, wchodzę w zakładkę kontakt i pisze maila w którym opisuje kim jestem, co robię  (linki do mediów społecznościowych oraz filmów),  jakie mam osiągnięcia, zasięgi, częstotliwość wrzucania postów,  jakie mam plany na najbliższy rok lub na najbliższe 5 lat ( do jakich zasięgów chce dobić, na jakie zawody jechać, ile filmów wypuścić, jakich trików się nauczyć, na ile tripów jechać)  i co najważniejsze co chcesz dać z siebie (ile postów miesięcznie, ile editów w ciagu roku, gdzie chcesz reklamować potencjalnego sponsora, w jaki sposób itp)

 

scenariusz złoto

należy stworzyć portfolio zawodnicze. niestety musze dotrzymać słowa zawodnikom których mam portfolia i nei wolno mi pokazywać jak to wygląda więc musze to jakoś opisać. takie portfolio jest to plik graficzny zrobiony w PDF. najładniejsze portfolio jakie widziałem miał zrobione Dawid G.

coś w tym stylu

http://epublikacje.com/realizacje/antado-express/

z tym że w środku są zdjęcia zawodnika, filmy itp.

Firma widząc coś takiego wie że osoba podchodzi poważnie i profesjonalnie do tematu i na pewno koparka im opadnie. w takim katalogu wiadomo musi się znajdować wszystko to co opisałem w scenariuszu srebro z tym że jest to opakowane w piękne i profesjonalne zdjęcia. takie zawodnicze portfolio wysyła się do potencjalnego sponsora.

 

Musisz wiedzieć że największe firmy planują wydatki marketingowe na rok do przodu (ja spotkałem się że najczęściej planują we wrześniu lub styczniu) więc jak napiszą że na razie nie to się nie poddawaj tylko pytaj w jakim miesiącu można się przypomnieć.

 

myślę ze teraz już wiesz jak ogarnąć sobie sponsora teraz wszystko zależy od cb, od tego czy będziesz parł do przodu czy będziesz mieć słomiany zapał czyli zaczniesz a potem szybko przestaniesz. Pamiętaj musisz do tego podchodzić jak do PRACY, jak do OBOWIĄZKÓW domowych, jak do OBOWIĄZKÓW szkolnych, jest zadanie do wykonania i choćby się nie chciało to trzeba się spiąć i wykonać zadanie.

 

ZDOBYWANIE ZASIĘGÓW

po przeczytaniu wszystkiego prawdopodobnie będziesz się zastanawiać jak zwierzyć zasięgi na mediach społecznościowych, na pewno ważne jest

-regularność

-targowanie osób, firm które mają większe zasięgi niż ty (np @bmxlife albo @dawidgodziek jak się spodoba i dana osoba udostępni raz drugi trzeci to co wrzuciłeś to na pewno nowe osoby zaczną cię obserwować

-płatne reklamy postów na fb i instagramie (nie ma co sie bać promowania postów, za 20-50zł na prawdę można zwiększyć zasięg jednego posta oraz zdobyć dodatkowych obserwujących)

  • – wspólnie projekty z innymi influenserami/youtuberami

PODSUMOWANIE

Pamiętaj wszystko to co opisałem powyżej jest tajemnicą GOPBMX SCHOOL, nie wolno ci tego pokazywać nikomu ani przekazywać dalej. jest to moje KNOW-HOW i otrzymujesz to ponieważ uczęszczałeś na zajęcia GOPBMX SCHOOL.

Co mogę jeszcze dla cb zrobić w tym temacie. mogę z tobą przećwiczyć/zasymulować  jak to jest mieć sponsora, mianowicie możemy zrobić tak że wyślesz meila że szukasz sponsora i ze chcesz być  sponsorowany przez @gopbmxschool, nie masz dużych zasięgów wiec miesięcznie dostajesz np. 50zł w zamian musisz wrzucić 1 raz w tygodniu na story cos z otagowaniem szkółki czyli @gopbmxschool + zrobić 1 edit np. 1min i tak np. przez 3 miesiące. po 3 miesiącach będzie rozmowa czy chcemy podpisać umowę na kolejne 3/6/12 miesiecy itp. wiesz o co mi chodzi.

POZDRO